Site Rengi

DOLAR 8,5623
EURO 10,1034
ALTIN 497,061
BIST 1351,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Gök Gürültülü

Gsb 63 Şehirdeki Kyk Yurtlarına Memur Alımı

Gsb 63 Şehirdeki Kyk Yurtlarına Memur Alımı
04.01.2021
1.340
A+
A-

KYK yurtlarına 65 yaşından büyük olmayan adaylar arasından memur personel alımı yapılacak. Yurt yönetim memuru kadrosuna yapılacak personel alımında başvuruya dair detaylar, başvuru şartları, alım yapılan şehirler ve başvurunun alındığı sayfa yazımızda.

KYK MEMUR ALIMI BAŞVURU EKRANI

Gençlik e Spor Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve 2021 yılı yurt yönetim memuru kadrosunda istihdam etmek üzere 500 kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 2020 yılında yayımlanan kamu ilanında adayların 63 şehirde bulunan KYK yurtlarında sözleşmeli olarak istihdam edileceğine yer verildi. “Bakanlığımız taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puanı esas alınarak tabloda cinsiyete göre her bir pozisyon için belirtilen boş kontenjan sayısının 4 (dört) katı kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre 4-B “Yurt Yönetim Personeli” alınacaktır.” ifadeleri ile yayımlanan ilanın detayları ise şu şekilde:

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

GSB tarafından yayımlanan duyuruda alınacak adayların aşağıdaki şehirlerde istihdam edileceğine yer verildi:

BAŞVURU KOŞULLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı YURTKUR Müdürlüklerinde çalıştırılacak adayların aşağıdaki başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir:

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

– 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

– Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

– Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

– Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,

– Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

– Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

– Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

BAŞVURU BELGELERİ

İlana başvurular GSB’nin başvuru sayfasından alınacak. Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları sisteme yükleyecektir.

Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olmalıdır),

Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınmış denklik belgesi)

BAŞVURU

İlana başvurular aşağıdaki sayfadan alınacak.

basvuru.gsb.gov.tr

Başvuru ekranı 4 Ocak 2021 günü saat 10.00’da açılacak ve müracaat etmek isteyen adaylar  20 Ocak 2021 saat 17.00’a kadar başvurusunu yapabilecek. Kadın erkek diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

BAŞVURU SONRASI

Başvurusunu yapan adaylar , daha sonra  sonuçları bekleyecek. Sonuçlarla ilgili GSB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1. Duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların, cinsiyete göre başvuru yapılan her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır.

2. Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

3. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ MÜLAKAT KONULARI VE DETAYLARI

1. Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.

2. Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.), (50 puan)

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan)

d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, (10 puan)

e) Genel kültürü ve genel yeteneği, (10 puan)

f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, (10 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

3. Adaylar; “Sınav Giriş Belgesi’ni basvuru.gsb.gov.tr adresinden alacaklardır.

4. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınava katılacakları sınav tarihi sınav giriş belgelerinde yer alacaktır.

5. Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

6. Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sözlü sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sözlü sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

7. Bakanlık sözlü sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

8. Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

sanalbasin.com üyesidir